Post Image

Súčasná situácia má významný vplyv na zmenu mnohých odvetví, akými sú obchod, cestovanie, zábava a ďalšie. Mnohí premýšľate, ako podporiť biznis v súčasnosti a eliminovať tak následky pandémie.

Na Slovensku ale aj vo svete môžeme vidieť veľa prípadov, kedy sa mnohí snažili zbohatnúť na predaji rúšok a respirátorov. V čase pandémie, akou je Covid-19 je správne byť súdržný a nezneužívať závažnosť situácie na obohacovanie sa. Mnohí poznáme, aké náročné je vybudovať si dobré meno, no pokaziť sa dá rýchlo a niekedy už nemusí byť priestor na nápravu.

Pozorujte a zaznamenávajte, šťastie praje pripraveným

Poznáte očakávania svojich klientov ? Prejdite na online a zostaňte v kontakte so svojimi zákazníkmi. Situácia s pandémiou covid-19 izolovala mnohých z nás vo vlastných domovoch, čo sa zásadným spôsobom odzrkadlilo na náraste času stráveného na rôznych komunikačných platformách. Zákazníci a klienti majú viac času na podrobnú analýzu a preštudovanie si kvality ponúkaných produktov a služieb spoločností.

Uvažovali ste rozbehnúť nový projekt alebo modernizovať prevádzku ? 

Súčasná situácia je vhodnou chvíľou na zrealizovanie dlho-odkladaných projektov. Spustením internetového predaja môžete posilniť svoju pozíciu na trhu a zachovať chod svojich prevádzok. Ak ponúkate služby alebo tovar, ktoré dokážete predávať cez internet, choďte do toho.

Mierny posun nastal aj v marketingovej stratégií obchodníkov, kedy sa množstvo inzercií presúva z offline mediálneho priestoru do online inzercie. Benefitom je efektívne cielenie na konečného zákazníka s možnosťou optimalizácie nákladov na reklamu. V online priestore si viete efektívne sledovať konverzie na príspevok a predaj z reklamy. Pri plánovaní marketingovej stratégie odporúčame optimalizovať SEO a nastaviť vhodnú komunikáciu. Jednotlivé nastavenia vedia zásadným spôsobom znížiť náklady na reklamu.

Vytvorením nového obsahu môžete pomôcť svojmu biznisu 

Založte si blog a informujte svojich zákazníkov o novinkách, výhodou blogu je možnosť opätovného zdieľania na sociálnych sieťach. Obsah, ktorý prináša hodnoty a rieši problémy, môže byť užitočný pre množstvo vašich zákazníkov.

Vytvorte pútavé video alebo animácie 

Videá môžete pridávať na svoj nový YouTubový kanál. Sprostredkujte prostredníctvom videa svoj originálny príbeh, produkt alebo službu.

Tibor Lettrich – CEO